• Wpisów: 34
  • Średnio co: 39 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 18:41
  • Licznik odwiedzin: 8 322 / 1372 dni
 
soniasays
 
Witajcie! Jakoś ostatnio nie miałam weny dosłownie na nic. Dopadł mnie okropny leń i nie mam pojęcia jak go przezwyciężyć.
Zmotywowałam się jednak, żeby napisać do Was jakąś notkę, żebyście o mnie nie zapomnieli... Haha.
Zdecydowałam się na małe podsumowanie kilku ostatnich dni.

*1. Wyniki*

W końcu otrzymałam wszystkie moje wyniki z uczelni i przyznam, że jestem mega zadowolona. Porównując się [nie róbcie tego nigdy :P] do uczniów pochodzenia angielskiego, wypadłam bdb, a nawet lepiej niż oni, co mnie nie cieszy [czy to źle?]. Nie chodzi o to, że chciałabym być lepsza itd, ale o to, że dałam radę w obcym kraju na anglojęzycznej uczelni.
Max. puntów jakie można uzyskać to 100. ALE nie wiem czemu, na pierwszym roku nie dają wyżej niż 70.

Digital Development
Infografik (projekt, wykonanie przy użyciu Adobe Illustrator i Adobe InDesign): 65.
Critical Essay o projekcie (czyli opisanie co zrobiłam źle, dobrze, co bym poprawiła, w oparciu o książki akademickie): 55

Writing For Journalism
Feature Article (ja napisałam o Hackspace London, organizacja dla młodych innowatorów): 55 <chociaż wyładowczyni powiedziała, że powinnam mieć zdecydowanie wyżej, ale że gramatyka trochę mi siadła...>
Critical Essay: 60

Photography for Journalism
Fotostory o tematyce dziennikarskiej (zdjęcia pokazywałam wam już wcześniej): 62
Critical Essay: 68

Journalism&Society
Esej o Media Ownership, czyli o posiaaniu mediów, wszyscy ci właściciele itd. jaki mają wpływ na media, propaganda, promowanie swojego politycznego punktu widzenia w gazetach i tv. Najtrudniejszy esej ever. Przeczytałam chyba z 10 nudnych książek, ale wytrwałam i dostałam 60.

*2. Kopengaha*

Nie wiem, czy pamiętacie, ale pytałam Was o jakieś pomysły na kreatywne zdjęcie, dzięki któremu mogłabyś zapewnić sobie miejsce na 'wycieczkę' do Kopenhagi organizowanej przez moją uczelnie.
Nie jest to jednak wycieczka-wycieczka, tylko program Charette. Nie jestem pewna na czym dokładnie to polega, ale jest to coś takiego, że uczniowie z kilku zaprzyjaźnionych uczelni zjeżdżają się do Kopenhagi i projektują rozwiązanie do przedstawionego problemu.
I TAK. WYGRAŁAM. Wybrałam pomysł mojej bratowej: ćwiczenia w parku z psem + malowanie się w tym samym czasie i napisałam jakieś pierdoły, że jestem kreatywna, pewna siebie, odpowiedzialna bla bla bla.

Jadę 11-17 października, czyli muszę sobie załatwić  2 dni wolnego w pracy, boje się, że mi nie dadzą, bo to taki 'busy' okres. Swoją drogą, czy w języku polskim jest jakiś odpowiednik na busy? Wiem, że to oznacza "zajęty", ale tutaj to ma takie inne znaczenie... Ciągle brakuje mi polskiego odpowiednika na to. Jakieś pomysły?*3. Hormony*

Powiem tak, w 3 lata przytyłam 20 kg? Co prawda mój rozmiar nie zmienił się chyba w ogóle, dalej noszę ciuchy z gimnazjum, liceum. Ale liczba się zmieniła, a uwierzcie mi jem zdrowo i czasem coś tam 'se' poćwiczę.
Rok temu dowiedziałam się, że mam podwyższony hormon PROLAKTYNĘ, który jest bardzo ważny dla kobiet, podtrzymuje ciążę, dzięki niemu wytwarza się pokarm w piersi (jeśli się mylę, poprawcie). Norma jest chyba od poniżej 5 do 22 (?). Ja miałam 88. Dostałam tabletki itd, ale jako że jestem teraz w UK nie miałam możliwości, żeby je sobie dokupić, a jakoś nie wiedziałam jak przedstawić mój problem u lekarza tutaj. I wiecie co, znowu zaczęłam tyć :< Już powoli zaczynam mieć depresję z tego powodu... Rozstępy, cellulit, boczki... A mam takie ładne kształty, wąską talię. W nast. piątek będę w Polsce i wybieram się na badanie krwi i do dietetyka. Myślicie, że coś mi to da? Ma ktoś problem z prolaktyną? Czytałam, że mając podwyższoną prolaktynę, nawet jak się przestrzega diety i ćwiczeń jest bardzo ciężko schudnąć. Załamka jakaś.
Oprócz tego mam ok. 10 kg zatrzymanej wody w organizmie. A ja jeszcze w ogóle wody nie piję. :/ Nie mam jak tego wypłukać. Muszę się zmusić do picia wody.

No i to chyba tyle z tego, co się wydarzyło w ciągu kilku ostatnich dni... Ciągle czekam na moje Vansy, niby mają przyjść dzisiaj.

  •  
  • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego